Atrakcje

Wypasiona Dolina

To świetne miejsce dla fanów mocnych wrażeń i osób lubiących adrenalinę. W tym parku linowym znajdziemy najdłuższe tyrolki w Polsce. Niezapomniana zabawa zarówno dla dzieci i dorosłych. Nagrzane beki z wodą borowinową, kąpielisko, grill, a dla smakoszy regionalnych dań - bacówka z regionalnymi serami.

Babia Góra (1725 m.n.p.m.)

Babia Góra, nazywana Królową Beskidów, stanowi świetne miejsce dla pieszych wędrówek. Znajdują się tam liczne szlaki turystyczne oraz bogata fauna i flora Babiogórskiego Parku Narodowego. Babia Góra jest najwyższym szczytem Beskidu Żywieckiego i jest zaliczana do Korony Gór Polski.

Jezioro Orawskie

Miejsce to jest najatrakcyjniejszym centrum turystycznym górnej Orawy. Mieszczą się tam znane letnie ośrodki rekreacyjne i sportowe - Osada Slanicka i Przystań. Obiekt ten zapewnia bardzo dobre warunki dla miłośników windsurfingu i jachtingu, narciarzy wodnych i płetwonurków. Dla innych wielbicieli wody i słońca do dyspozycji są rowery wodne, łódki i motorówki.

Orawski Park Etnograficzny

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, zwany również Skansenem zaprasza nas do zapoznania się z kulturą i tradycją orawskich górali. Znajdziemy tutaj domy, wiejskie warsztaty rzemieślnicze, szkoła, dwie karczmy, dzwonnica oraz dwór.

Kościół w Orawce

Drewniany Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela w Orawce pochodzi z XVII w. co czyni go najstarszym tego typu obiektem na Górnej Orawie. Wyróżnia się stosowaniem zasłon wielkopostnych. Przez cały rok można go zwiedzać razem z przewodnikiem. 

Ścieżki rowerowe

W sezonie letnim Lipnica Wielka oraz okolice oferują wiele ścieżek rowerowych, znajdujących się zdala od miejskiego zgiełku i ruchliwych ulic. Świeże powietrze, obcowanie z naturą i wspaniałe widoki to tylko nieliczne plusy tutejszej okolicy. 

Off - road

Off - road to atrakcja dla miłośników motoryzacji i fanów potężnych dawek adrenaliny. To jazda po terenach, gdzie na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe. Trasa pełna niespodzianek i możliwość sprawdzenia siebie i zmierzenia się ze swoimi słabościami. 

Stoki i wyciągi narciarskie

Zarówno Orawa jak i okolice to idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych. Znajduje się tu wiele stoków, oferujących zarówno orczyk jak i wyciąg krzesełkowy. Różne stopnie nachylenia stoku, wiele szkół nauki jazdy na nartach i snowboardzie jak również wypożyczalnie sprzętu zimowego, pozwolą na połączenie nauki z zabawą, zapewniając przy tym wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Narciarstwo biegowe

Lipnica Wielka i okolice to raj dla miłośników narciarstwa biegowego. Co roku przygotowywanych jest wiele tras, o równym stopniu trudności i o różnej długości. Można tu zarówno potrenować technikę jazdy, jak również wybrać się na rekreacyjną przejażdżkę.

Baseny termalne

Dla sympatyków wody, oprócz Jeziora Orawskiego, Orawa i okolice oferują wiele basenów termalnych. Jest to atrakcja na każdą porę roku. Jest to Świetna zabawa dla dzieci i niezapomniany relaks dla dorosłych.

Kinderland - Namestovo

To wyjątkowe centrum rozrywki na Słowacji, gdzie nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli mogą znaleźć rozrywkę dla siebie. Nowością w Kinderland jest otwarcie tarasu na dachu ze sztuczną nawierzchnią i widokiem na Namestowo i okolicę. 

Spacer Koronami Drzew

Ścieżka w Koronach Drzew znajduje się w samym sercu Bachledowej Doliny. Jest to niezapomniany, pełen niesamowitych widoków, spacer drewnianą kładką, na wysokości koron drzew. 

Orawska kolejka leśna

Pierwotnie służyła do wożenia drewna. Dziś jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Orawy. Pociągi Orava Forest Railway wyjeżdżają na zwiedzanie ze stacji doliny Tanečník w pobliżu miejscowości Oravská Lesná. Cała trasa z pobytem na stacji Sedlo Beskyd zajmuje około 1 godziny i 10 minut.

Orawski Zamek

Znajdujący się na Słowacji, górujący nad  miejscowością Orawskie Podzamcze Zamek Orawski jest nielada atrakcją. Wybudowany na skale, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. 

Park Zatorland

W małej miejscowości o nazwie Zator, mieści się ewenement w skali kraju - Park Rozrywki Zatorland. Pośród koron drzew, można dostrzec ponad 100 różnych rodzajów dinozaurów. Jest to rewelacyjna rozrywka i edukacja dla najmłodszych.

Energylandia

Największy Park Rozrywki w Polsce, jak również największe Wesołe Miasteczko. Położone jest w Zatorze i stanowi połączenie niesamowitej dawki adrenaliny z miło spędzonym rodzinnie bądź z przyjaciółmi czasem. 

Rabkoland

Niedaleko, bo już w Rabce- Zdrój Park mieści się rozrywki z tematycznymi karuzelami dla całej rodziny, modelami zwierząt oraz  muzeum światowych rekordów. Miejsce pełne przygód, zabawy, radości i uśmiechu.

Zamek w Niedzicy

Zaledwie 40 km od Lipnicy - tam, gdzie kręcono sceny serialu "Janosik" można zwiedzić zamek Niedzica. Dodatkową atrakcją zamku są tarasy widokowe z których można podziwiać piękno okolicy. 

Snowtubing

Czyli bezpieczna jazda po śniegu na dmuchanych dętkach. Snowtubing to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych, jak i rewelacyjny sposób na rodzinnie spędzony czas.

Spływ Przełomem Dunajca

Spływ Przełomem Dunajca to niezapomniane wspomnienia z flisackiej tratwy. Tego typu obcowanie z naturą to jedna z najciekawszych i najwygodniejszych możliwości zwiedzenia Pienińskiego Parku Narodowego.